11 listopada 2020

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,

Każdego roku o tej porze wszyscy Polacy jednoczą się, aby wspólnie - czy to podczas uroczystości państwowych, lokalnych, czy szkolnych celebrować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wspominać koleje historii narodu polskiego i państwowości polskiej, które wiodły nas do pamiętnej daty 11 listopada 1918 r. W tym roku, ze względu na panujące okoliczności, nie możemy się spotkać na wspólnej uroczystości w naszej szkole. Postępując jednak w duchu kształtowania postaw patriotycznych naszych dzieci i pielęgnacji naszej wspólnotowej pamięci, każda klasa przygotowała projekty edukacyjne związane ze świętem odzyskania niepodległości. Bardzo chcemy podzielić się z Państwem efektami pracy naszych dzieci i nauczycieli. Poniżej znajdą Państwo relacje i linki do relacji prezentujących nasze "trójkowe" obchody święta 11 listopada.

Klasy 2a i 2b

Z okazji 102 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 2a i 2b przygotowali krótką część artystyczną o tematyce patriotycznej. Pamiętajmy o tym, że 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.

Dzieci w niepodległości widzą wolność, radość, hymn i ulubione biało-czerwone barwy i rzeczywiście pamiętają, że kiedyś trzeba było o to walczyć.
Taniec z flagami w wykonaniu uczniów klasy 6 został zaprezentowany w ubiegłym roku w czasie uroczystej akademii w dniu 10 listopada.
Wychowankowie pod kierunkiem p. Marzeny Dziubek przygotowali występ do muzyki Audiomachine - Shadowfall.

Zapraszamy do obejrzenia  koncertu flag:

W klasie 4a odbyła się zdalna lekcja techniki z nutą patriotyczną. Uczniowie wykonali piękne kotyliony.

Natomiast Beniamin Nowacki z tej klasy zaśpiewał utwór "Biały krzyż". Serdecznie zapraszamy do wysłuchania:

Beniamin Nowacki Biały Krzyż

Klasy 1a i 1b

W obu klasach pierwszych odbyły się lekcje poświęcone symbolom narodowym. Dzieci miały do wykonania w ramach pracy domowej flagi państwowe, a jako dodatkowe zadanie mogli wykonać jedną z wybranych przez siebie prac plastycznych. Efekty prac dzieci można oglądać w galerii, a zdjęcia prac dzieci z klasy 1a zostaną opublikowane w czwartek.

Klasy 3a i 3b

Na zajęciach online dzieci z kl. III b i III a, w ramach upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości, nie tylko przypomniały genezę i ideę tego dnia, ale i  wykonały kotyliony, wybierając jedną z trzech zaproponowanych technik: kółka, kwiatek, serduszka.

Wszystkie klasy naszej szkoły wzięły też udział w Ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", która w tym roku odbyła się zdalnie. Każda klasa łączyła się o godzinie 11.11 i odśpiewała hymn.