Brzeziny pod złocistym parasolem

„Brzeziny pod złocistym parasolem” – pod tą nazwą odbył się w listopadzie międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Brzezinach. Koordynatorkami zabawy były wychowawczynie klas młodszych panie Sylwia Daszkiewicz oraz Agnieszka Miecznik-Marczyk. Zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objął Miejski Dom Kultury w Brzezinach.
Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata – najbliższego nam świata, czyli naszego miasta oraz urokliwej pory roku, jaką jest jesień. Zadaniem „małych artystów” - uczniów klas I-III ze szkół podstawowych w Brzezinach było uchwycenie krajobrazu, zabytków, charakterystycznych miejsc z mapy miasta, skąpanych w barwach jesieni.

Uczniowie dostarczyli wiele ciekawych prac. Każda wyjątkowa, wykonana z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. Dlatego też komisja konkursowa postanowiła nagrodzić dyplomem oraz nagrodą rzeczową wszystkie dzieci, przyznając kolejno:

Miejsce I
Julian Korybut, Szkoła Podstawowa nr 3
Zofia Sasin, Szkoła Podstawowa nr 1

Miejsce II
Agata Leończuk, Szkoła Podstawowa nr 3
Aleksandra Rutkowska, Szkoła Podstawowa nr 3

Miejsce III
Julia Daszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 3
Marcel Mazurewicz, Szkoła Podstawowa nr 3

Hanna Szklarska, Szkoła Podstawowa nr 3
Zuzanna Dardzińska, Szkoła Podstawowa nr 1

Nagrodę specjalną zdobyli: Witoria Kabat, Jan Gębski, Cezary Kacprzyk, Oliwier Lewandowski, Maria Komenderska oraz Bartosz Szkudlarek- wychowankowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Brzezinach, którzy przy wsparciu swoich pedagogów włączyli się do zabawy, wykonując pracę grupową.

Podziękowania oraz dyplomy za udział otrzymali:
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Alina Demchenko, Maja Karwacka, Jan Malinowski

jak również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3: Wiktor Tworek, Przemysław Kościołowski,
Sonia Wiśniewska, Miłosz Rogodziński, Dorian Ambroziński, Mikołaj Guzek, Aleksandra Sobkiewicz, Anna Fabiańska, Olivier Kujawiak, Jakub Śliwkiewicz, Karol Jaworski, Justyna Zambrzycka, Filip Pryk, Aleksandra Rutkowska, Zofia Rodak, Maksymilian Śpiewak, Mariia Demchenko.

Uroczyste otwarcie wystawy oraz podsumowanie konkursu odbyło się 23 listopada w siedzibie MDK w Brzezinach, gdzie koordynatorki, Dyrektor MDK Joanna Kędzia- Kamińska, Wicedyrektor SP nr 3 w Brzezinach Marzena Dziubek jeszcze raz podziękowały artystom oraz ich pedagogom za wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego spotkania. A wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia MDK, gdzie do końca tygodnia można na żywo podziwiać prace wszystkich laureatów.

Do oglądania pełnej galerii zdjęć z wydarzenia zapraszamy na profil FB naszej szkoły