Dzień Pluszowego Misia 2020

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...

Dn. 25 listopada 2020r. w naszej szkole odbył się wielki zjazd misiów i niedźwiedzi online.

A skąd to całe zamieszanie? Rozpoczął je właściciel sklepu z zabawkami- Morris Michton, który po ujrzeniu rysunku z polowania w waszyngtońskiej gazecie wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.
Nie dziwi zatem fakt, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta- Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jest obchodzony od 2002 roku i przypada na dzień 25 listopada.

A pamiętacie tego misia?
Składał w czerwcu życzenia wszystkim dzieciom.

KLASA 1A

Dzieci z tej klasy wykonały misiową pracę plastyczną.

KLASA 1B

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole działy się różne cuda. W klasie 1B tego dnia lekcje prowadziła Pani Misiowa wraz z asystentem! (zdjęcie poniżej)

Zgrana para nauczycieli przedstawiła uczniom historię, tej ukochanej przez wszystkie dzieci, zabawki. Dzieci odgadywały misiowe zagadki, rozpoznawały misiowych bohaterów ze znanych bajek. Ponadto odbyły się zajęcia plastyczno-matematyczne, w których dzieciom towarzyszyli ich pluszowi przyjaciele. Uczniowie z wyciętych kolorowych figur geometrycznych mieli za zadanie stworzyć misie. Efekty tej pracy twórczej można podziwiać w galerii poniżej.

KLASA 2A

Dzieci z klasy 2a zabrały na zajęcia swoich pluszowych przyjaciół. Obok każdego dziecka siedział ulubiony miś, który bardzo pomagał w wykonywaniu wszystkich zadań na lekcji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje misie, a następnie wspólnie obejrzeliśmy prezentację, która pomogła odkryć historię dzisiejszego święta. Na zakończenie zajęć każdy mógł wykazać się kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszymi ukochanymi przytulankami.

KLASA 2B

Podczas lekcji zdalnych, uczniowie klasy 2b pamiętali o uczczeniu wyjątkowego i radosnego Dnia Misia. Dzieci w ramach edukacji plastycznej wykonały opaski na głowę przedstawiające swoje ulubione maskotki. Zajęcia zdalne pozwoliły dzieciom na pokazanie więcej niż jednej pluszowej zabawki, a także zaprezentowanie misiów ogromnych rozmiarów, co byłoby niemożliwe podczas zajęć stacjonarnych. W tym radosnym dniu, znajdujemy pozytywne aspekty nauki przy komputerze. Podczas lekcji przypomnieliśmy sobie historię pluszowego misia, dowiedzieliśmy się, ile jest gatunków niedźwiedzi oraz czym żywią się te zwierzęta. Przypomnieliśmy sobie także znane bajkowe misie. Wszystkim pluszowym misiom życzymy 100 lat!

KLASA 3A

Klasa 3a w Dzień Pluszowego Misia zaprosiła na lekcje online swoich pluszowych przyjaciół, wysłuchała piosenki, która wprawiła ich w "pluszowy" nastrój i brała udział w zdalnym konkursie "Jak dobrze znasz misie?". Zwieńczeniem misiowych zmagań było wspólne wykonanie pracy pracy plastyczno-technicznej pt. "Mój miś".

KLASA 3B

Dzieci z tej klasy występowały z maskotkami, przytulały je oraz przekazywały sobie dalej, jak w zabawie. Co widać na filmikach, do których linki znajdują się poniżej.

Wykonały również sylwetki z podobizną misiów, nawet z prawdziwego pluszu.

ZERÓWKA

A tak świętowali najmłodsi z naszej szkoły.