Fantastyczny sukces uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach!

Z wielką dumą informujemy, że uczennica kl. IVa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Brzezinach Małgosia Nowak wygrała ogólnopolski konkurs „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory'ego – greckiego matematyka” ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji.

Celem inicjatywy było przygotowanie przez ucznia projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania Constantina Carathéodory'ego – wybitnego greckiego matematyka. Spośród uczniów klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych klas trzecich dotychczasowych gimnazjów oraz nauczycieli – opiekunów merytorycznych tych uczniów, komisja konkursowa powołana przez Ministra Edukacji Narodowej wyłoniła laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Oto, co o Małgosi mówi jej opiekunka p. Marzena Dziubek:

Małgosia była szczerze zainteresowana konkursem, a chęć wzięcia w nim udziału uzasadniała swoim pochodzeniem – jej pradziadek był Grekiem.
Przygotowana przez nią historia życia uczonego świadczy o faktycznym zainteresowaniu Grecją i matematyką. Potwierdza to użycie motywu w postaci zaprezentowanego instrumentu (Małgosia jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzezinach).

Uczennica uwypukliła w swojej prezentacji rolę, jaką odgrywa w życiu każdego dziecka wyobraźnia. Starała się podkreślić, iż każdy z jej odbiorców (dzieci) może stać się kimś wielkim, jeżeli tylko tego pragnie i będzie wytrwale dążyć do upragnionego celu.
W strukturę pracy umiejętnie zostały wkomponowane elementy dodatkowe: zdjęcia i dźwięki.
Uczennica zadbała o wiele detali, którymi mogłaby zainteresować słuchaczy i zapewnić im niezapomniane wrażenia. Jednak nie slajdy czy zdjęcia były dla Małgosi najważniejsze, ale historia, którą postanowiła opowiedzieć.
W prezentacji przedstawiono najważniejsze osiągnięcia naukowego dorobku i zagadnienia z życia Constantina Caratheodory’ego – sposób ich przedstawienia sprawia, że zapadają w pamięć i „pracują” w umysłach uczniów.

Uczennica zaimponowała mi – opiekunowi projektu – swoją skromnością i pokorą w obcowaniu z tematyką pracy i osobą jego patrona. To niezwykle zdolna dziewczynka, która postanowiła połączyć dwie największe swoje pasje, by opowiedzieć o znanym uczonym. Wierzę, że wszyscy, a szczególnie młodzi odbiorcy projektu, odkryją, iż każdy z nich może zostać kimś „Wielkim”.

Serdecznie gratulujemy Małgosi, jej opiekunce p. Marzenie Dziubek i Rodzicom!

Małgosia wraz z p. Marzeną Dziubek w lipcu 2019 r. w ramach nagrody za I miejsce w konkursie odwiedzą ojczyznę Constantina Caratheodory'ego - Grecję!

Link do zwycięskiej prezentacji Małgosi: https://www.youtube.com/watch?v=3LDDkK13cDA

więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/edukacja/constantin-carathodory-final-konkursu