Niech się święci 3 MAJA (w naszej szkole)!

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 maja upamiętnia uchwalenie w Polsce Konstytucji, a w tym roku przypada 230. rocznica tego wydarzenia. Wszystkie nasze klasy rzetelnie przygotowywały się do obchodów tych świąt jeszcze podczas nauczania zdalnego. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy naszych dzieci.

KLASA 1A

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 1a wykonali patriotyczną pracę plastyczną - godło Polski. W ten sposób pokazali, że pamiętają o ważnych wydarzeniach z naszej historii.

Klasa 1B

Uczniowie tej klasy w tym roku przygotowali się do majowych świąt śpiewająco. Z tej okazji, jeszcze w czasie nauki zdalnej, nagrali "Piosenkę młodego patrioty", dzieląc się na dwa chóry: żeński i męski.

KLASA 2A

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 30 kwietnia uczniowie klasy IIa rozpoczęli obchody świąt majowych od przypomnienia historii naszego kraju. Następnie we wtorek, już po powrocie do nauki stacjonarnej, w odświętnych galowych strojach wszyscy odśpiewali w postawie na baczność Hymn  Polski oraz wykonali wspólną pracę plastyczną.

KLASA 2B

Uczniowie klasy 2b również już przed majówką intensywnie przygotowywali się do patriotycznych obchodów. Dzieci wykonały pracę plastyczną: „Majowa łąka w barwach narodowych”, przypomniały sobie symbole narodowe oraz dowiedziały się, jak ważnym dokumentem dla Polaków jest Konstytucja. Rozwiązywały także quiz wiedzy o Polsce. Po powrocie do szkoły dzieci uczciły te ważne dla naszego kraju wydarzenia, śpiewając wspólnie hymn państwowy w uroczystej, galowej oprawie.

KLASY 3A i 3B

Klasy trzecie przygotowały krótką inscenizację z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku okrągłą 230. rocznicę uchwalenia tej ważnej ustawy rządowej świętowaliśmy już 30 kwietnia, podczas lekcji online. Dzieci w swoich recytacjach wspominały historię święta. Istotne okazało się uświadomienie młodym obywatelom Rzeczypospolitej wagi przynależności narodowej, współpracy i dbania o wspólne dobro państwa. Uczniowie przypomnieli sobie także najważniejsze polskie symbole narodowe. Wykonali chorągiewki i kartki z kalendarza, które były wykorzystane jako rekwizyty podczas klasowych występów.

Klasy trzecie nie tylko uczciły święta majowe okolicznościową akademią, ale i aktywnie dbały o formę w myśl zasady "w zdrowym ciele - zdrowy duch", bo postawa patriotyczna niejedno ma imię...

KLASA 4A

Uczniowie klasy 4a w ramach zajęć techniki wykonali plakaty z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież z tej klasy przygotowała również niespodziankę, która kryje się w linku poniżej:

https://niespodzianka od klasy 4a

(dostępne również na FB szkoły)

KLASA 6A

Uczniowie klasy 6a przedstawili flagę narodową w kontekście rodzinnym. Uczestnicy na lekcji języka polskiego i godzinie wychowawczej omówili i utrwalili wiedzę na temat symboli narodowych. W grupach projektowych szóstoklasiści przygotowali informację na temat obchodów święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.