Pokaz Talentów uczniów SP3

Dziecko rzadko potrzebuje dobrego mówcy, częściej dobrego słuchacza.
Robert Brault

W myśl tych słów zorganizowaliśmy 1 czerwca br. w naszej szkole w ramach świętowania Dnia Rodziny - Pokaz Talentów! Audytorium było liczne: Pani Dyrektor Jolanta Nielepkowicz na czele naszej szkolnej społeczności, uczniowie wraz z wychowawcami, pozostali nauczyciele, pracownicy administracji szkolnej oraz rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i przyjaciele naszej „Trójeczki”.
A oto uczniowie, którzy zdecydowali się zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności:
1. WIKTOR TWOREK z oddziału przedszkolnego zaśpiewał piosenkę pt. „Każdy jest inny”. Musimy tutaj dodać, że Wiktor dzień wcześnie zdobył Grand Prix w konkursie piosenki podczas obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami.
2. MIŁOSZ ROGODZIŃSKI z KL. IB pokazał swoje zeszyty z pokolorowanymi autami, których jest miłośnikiem; zna wszystkie marki i do tego potrafi je narysować.
3.AGATA LEOŃCZUK, KL. IB zaprezentowała swój talent plastyczny.
4. NATHAN DZIAŁAK z KL. IB – zaśpiewał piosenkę „Ekipa 3” a
ANTONI STASIAK i NATHANIEL JASICZEK z KL. IB do niej zatańczyli. Chłopcy zrobili ogromne show, cała publiczność śpiewała razem z Nathanem.
5. ZOSIA RODAK ujawniła swój niezwykły talent – szycie na maszynie, którą otrzymała na gwiazdkę od św. Mikołaja. Pokazała kilka rzeczy uszytych przez siebie, m.in. kosmetyczkę i torby.
6. MAJA JÓZWIK z KL. IA wykonała piosenkę „Szampan” wokalistki Sanah. Znów wszyscy znali ten utwór i razem śpiewali.
7. JULIAN KAŹMIERCZAK KL. I B wykonał piękny rysunek przedstawiający papugę.
8. GRUPA TANECZNA Z KL. IA zatańczyła do piosenki „I’m The Best”.
9. IZABELA BUDZIEWSKA KL. IB narysowała mazakami portret dziewczyny, ale „zjadła” ją trema przed występem i nie zaprezentowała swojej pracy osobiście.
10. MARYSIA DZIEDZIELA KL. IIA zaśpiewała pięknym głosem piosenkę „Mam tę moc”.
11. GAJA JASICZEK z KL. IIA pokazała swoje prace plastyczne
12. RODZEŃSTWO ZUZANNA (KL. IIIA) I WOJTEK KAŹMIERCZAK (KL. IVB)
zaśpiewali piosenkę „Ten stan” Sanah. Wykonali ją tak pięknie, że na pewno długo razem ćwiczyli.
13. ADAM GAŁĄZKA KL. IIA przedstawił dwa piękne duże obrazy namalowane farbami na płótnie.
14. MICHALINA KOPROWSKA kl. IIB zaprezentowała swoje rysunki.
15. TYMOTEUSZ TREJSTER z KL. IIIB chciał pochwalić się swoją wiedzą z zakresu historii. Odpowiadał na pytania z I i II wojny światowej i wiecie co? Odpowiedział na wszystkie!
16. KACPER WALCZAK z KL. IIIB zagrał na gitarze „Wariacje na temat starej pieśni”.
17. LENA KOTOWICZ z KL.IIIB pokazała swoje kolorowe prace, m.in. 2 obrazy na płótnie.
18. AMELIA BĄCZYŃSKA z KL. IIIB zaśpiewała bardzo popularną piosenkę „Ale jazz” Sanah.
19. NIKOLA GORZELAK z KL. IVB wykonała przepiękny taniec do piosenki ”A Thousend Years”, w którym pokazała swoją delikatność i wrażliwość.
20. LENA ŁAPKA z KL. IVB – pokazała swoje obrazy malowane kredkami. To prawdziwa artystka! Jej obrazy mogłyby trafić prosto do muzeum.
21.MARCEL MARKIEWICZ, KRZYSZTOF DAWIDOWICZ, ADAM DŁUTEK i WIKTOR DASZKIEWICZ z KL. IVB zaprezentowali swoją umiejętność układania kostki Rubika. Szybkość ułożenia była naprawdę imponująca.
22. JULIA MIŚKIEWICZ, MARCEL DROŻDŻ KL. IVB . Ten duet wyrecytował wiersz
pt.”Dzieci” Danuty Gellnerowej.
23. MARCELINA WĘŻYK z KL. IVA wykonała rysunki w ołówku.
24. SABINA STASZCZYK z KL. IVA zaśpiewała i zagrała na gitarze piosenkę
Sanah i zespołu Kwiat Jabłoni „Szary świat”.
25. WIKTORIA BABSKA z KL. IVA pięknie przeczytała i zinterpretowała wiersz pt.”Poczekaj” ks. Jana Twardowskiego
26. OLIWIER KLIMOWSKI z KL. VA przedstawił swoje rysunki wykonane ołówkiem lub węglem.
27. MIKOŁAJ JÓZWIK KL. VA pięknie wykonał swoją wersję piosenki „Małgośka” Maryli Rodowicz
28. DARIA DEREDAS KL.VA okazała się odkryciem pokazu! Wykonała piosenkę „River” Krystiana Ochmana.
29. 10 OSÓB Z KL. VA zaprezentowało taniec „BELGIJKĘ”, rozbawiając całą publiczność.
MICHALINA KOTECKA, WOJTEK NOWAŃSKI, MIKOŁAJ JÓZWIK,
ZOSIA BURTKA, MAJA GRZELAK, JAGODA IWAŃCZYK, DARIA DEREDAS,
NIKOLA JOCHMAN, OLIWIA BECIŃSKA, OLIWIER KLIMOWSKI
30. JAN JASKUŁOWSKI z KL. VIIA zadziwił wszystkich ! Zaśpiewał piosenkę „Bones” Imagine Dragons.
31. BENIAMIN NOWACKI z KL. VA wykonał piosenkę „Nothing Else Matters” Metalliki. Zaśpiewał ją i zagrał na gitarze elektrycznej, a na bis zagrał na gitarze akustycznej piosenkę Eda Sheerana „Perfekt”.
Po pokazie wszyscy udaliśmy na szkolne boisko, aby tam dalej świętować, fajnie,
że dopisała nam pogoda.
Jednym zdaniem podsumowując, było: śpiewająco, tanecznie, kolorowo, muzycznie, smacznie, malowniczo, zabawowo, skocznie, fryzjersko, robotowo, sensorycznie, bańkowo, rubikowo, sportowo i co najważniejsze wszystko z humorem.