Szkolny Turniej Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu

W dniu 15.06.2023 r. w naszej szkole dokonano podsumowania działań realizowanych w ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie oraz programu "Trzymaj formę".
Zebranych w sali gimnastycznej uczniów i wychowawców powitała pani dyrektor Jolanta Nielepkowicz, zapraszając do udziału w tak ważnym dla szkoły wydarzeniu. Uczniowie wszystkich oddziałów zachwycili przygotowanymi kotylionami i emblematami warzywnymi i owocowymi wyróżniając w ten sposób swoje zespoły klasowe. Dyrektor szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za wszystkie podjęte w tym roku szkolnym działania na rzecz promowania zasad zdrowego stylu życia.
Spotkanie rozpoczęto od prelekcji na temat szkodliwości hałasu dla organizmu człowieka. Prelekcję wygłosiła pani Dorota Żołądkiewicz, pielęgniarka medycyny szkolnej. Zebrani z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali prelekcji i obejrzeli film ilustrujący wykład.
Po krótkiej przerwie zebrali się w sali gimnastycznej, aby podsumować wiedzę zdobytą na lekcjach i warsztatach w bieżącym roku szkolnym na temat zdrowego odżywiania się. W Turnieju rywalizowały trzyosobowe zespoły - przedstawiciele wszystkich klas i oddziału przedszkolnego. Turniej przygotował zespół koordynujący program Szkoły Promującej Zdrowie, a poprowadziły Aldona Nawrocka i Anna Irzykowska Smarz. W komisji oceniającej odpowiedzi zasiadły panie Magdalena Chodzyńska oraz Dorota Żolądkiewicz. Pytania były dostosowane do grup wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III oraz IV-VIII. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą i dużą kreatywnością. układali hasła reklamując walory zdrowotne wylosowanego produktu, komponowali talerz zdrowia z wylosowanych zestawów produktów, uzupełniali piramidę zdrowia, uzupełniali tekst na temat zasad zdrowego odżywiania i obliczali wartość kaloryczną wylosowanego posiłku. Rywalizacja była zacięta, a poziom wiedzy na poszczególnych poziomach bardzo wyrównany. W efekcie I miejsce uzyskały klasy zdobywające po 20 punktów: oddział przedszkolny, II a , II b, IV a, IV b, V a i VIII a. II miejsce z wynikiem 19 punktów uzyskały klasy: I b i VI a. 18 punktów i III miejsce zajęły klasy: I a, III a, III b, V b. Zebrani kibicowali swoim przedstawicielom.
Na zakończenie spotkania rywalizujące zespoły odebrały dyplomy i owocowy poczęstunek dla całych swoich zespołów klasowych.