Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzezinach rozpoczęła się w piątek 23 czerwca 2023 r. o godz. 8 rano mszą świętą w parafii NMP Częstochowskiej w Brzezinach, podczas której został poświęcony nowy sztandar naszej szkoły. Uroczyste nabożeństwo zaszczyciła swoją obecnością p. burmistrz Ilona Skipor. Godzinę później w sali gimnastycznej rozpoczęła się druga część uroczystości, na którą czekały wszystkie dzieci, czyli zakończenie roku szkolnego dla klas 1 - 4. Nie zabrakło wzruszeń, ponieważ wychowawczynie klas trzecich żegnały swoich uczniów, którzy od września wejdą w kolejny etap edukacyjny, stając się uczniami klas czwartych. Z tej okazji pp. Paulina Pabiniak i Sylwia Daszkiewicz przygotowały zabawne i emocjonalne przedstawienie. Nie zabrakło łez wzruszenia i wielu nagród dla naszych małych uczniów, którzy w jakiś sposób wyróżnili się w zakończonym właśnie roku szkolnym (lista pod tekstem). Na tej części uroczystości gościł zastępca burmistrza p. Jakub Piątkowski.

O godzinie 11 miała miejsce kolejna część uroczystości zakończenia roku szkolnego w SP3, tym razem dla klas 5 - 8. Uroczystości bardzo podniosłej z racji faktu, iż po raz pierwszy w historii mury naszej szkoły opuszcza klasa 8. Pierwsi w historii SP3 absolwenci wraz uczniami klas młodszych zaprezentowali sympatyczny i wzruszający program artystyczny, przygotowany przez pp. Marzenę Dziubek i Urszulę Malinowską, a rozpoczęty dostojnym polonezem w wykonaniu ósmoklasistów, którego nauczyła uczniów p. Weronika Sikorska. O randze uroczystości świadczył fakt, że w szkole zagościły najważniejsze osoby w mieście: p. burmistrz Ilona Skipor, zastępca burmistrza p. Jakub Piątkowski, przewodniczący Rady Miasta p. Grzegorz Maślanko i zastępca przewodniczącego Rady Miasta p. Tadeusz Barucki oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Jednostkami UM p. Grzegorz Kozieł. Pani Burmistrz wręczyła ufundowane przez siebie nagrody dla najlepszych absolwentów (z najwyższą średnią ocen), które otrzymali Kasia Kielich, Kasia Czerska i Cyprian Stępień z kl. 8a, a pani dyrektor Jolanta Nielepkowicz nagrody dyrektora szkoły dla uczniów z najwyższą średnią. Otrzymali je Sabina Staszczyk z kl. 5a, Weronika Drożdżewska z klasy 5b, Sonia Karnowska z kl. 4a i Zuzanna Kaźmierczak z kl. 4a. Następnie panie dyr. Jolanta Nielepkowicz i Marzena Dziubek wraz wychowawczyniami i opiekunami konkursów przystąpiły do honorowania uczniów wyróżnionych nagrodami w konkursach i świadectwami z „czerwonym paskiem” (lista poniżej). Uhonorowano również rodziców, którzy w mijającym roku szkolnym szczególnie zaangażowali się w działania na rzecz społeczności szkoły. Zamykając uroczystość, dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za owocną pracę i współpracę oraz liczne sukcesy.

Pełne galerie zdjęć z uroczystości mogą Państwo obejrzeć tutaj oraz tutaj.

WYKAZ UCZNIÓW KLAS 1-4
NAGRODZONYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023