Ważne informacje dla rodziców kandydatów do "zerówki"

Szanowni Państwo!

Rodzice pragnący zapisać dzieci do oddziału przedszkolnego („zerówki”) w naszej szkole będą brali udział w postępowaniu rekrutacyjnym, które rozpocznie się w przedstawionym poniżej terminie w przypadku, gdy liczba kandydatów zgłoszonych do oddziału przedszkolnego w szkole przekroczy liczbę dostępnych miejsc. Oznacza to, że jeśli liczba zgłoszeń nie przekroczy 25, wszystkie zgłoszone dzieci zostaną przyjęte. Jeśli natomiast kandydatów będzie więcej, rozpocznie się proces właściwej rekrutacji. Ewentualny proces rekrutacji będzie miał kilka etapów (dokładnie opisuje go Regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzezinach).

Uwaga - wszystkie dokumenty i załączniki są dostępne w zakładce "Rekrutacja" – na tej stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.

Etapy postępowania rekrutacyjnego:

1. Rekrutację rozpoczyna złożenie przez rodziców Wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego wraz ze stosownymi oświadczeniami - od 22 lutego do 9 marca.

2. Rodzice wybierają tylko te załączniki, które dotyczą ich sytuacji rodzinnej i potwierdzają spełnianie kryteriów rekrutacyjnych zgodnie z Regulaminem rekrutacji. Spełnianie wybranych kryteriów warunkuje przyznawanie punktów kandydatom w procesie rekrutacji przez Komisję Rekrutacyjną szkoły.

3. Jeśli kandydatów do oddziału przedszkolnego będzie więcej niż miejsc, po 13 marca 2023 r. Komisja rekrutacyjna szkoły ponownie rozpatrzy wszystkie wnioski wraz z oświadczeniami i przydzieli punkty wszystkim kandydatom (zgodnie z regulaminem rekrutacji - dostępny w zakładce "Rekrutacja").

4. Po wyłonieniu kandydatów z najwyższą liczbą punktów, w wyznaczonym w Harmonogramie rekrutacji terminie, szkoła opublikuje listę dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego.

5. Następnie, również w wyznaczonym terminie, rodzice dzieci zakwalifikowanych będą zobowiązani złożyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka (w sekretariacie szkoły).

6. Po ponownym przeliczeniu liczby kandydatów Komisja rekrutacyjna szkoły, w wyznaczonym terminie, upubliczni listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach.

7. Po tym terminie rozpoczyna się ewentualna procedura odwoławcza i rekrutacyjne postępowanie uzupełniające według Harmonogramu rekrutacji uczniów do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w roku szkolnym 2023/24.

Dokumenty składamy osobiście w sekretariacie szkoły.

Uwaga - dzieci zgłaszanych do oddziału przedszkolnego nie obejmuje rejonizacja, tzn. w wyniku postępowania rekrutacyjnego mogą zostać przyjęte niezależnie od obwodu szkoły, w którym są zameldowane (dotyczy tylko miasta Brzeziny).

Wszystkie stosowne oświadczenia, regulaminy i harmonogramy wymagane w procesie rekrutacji są dostępne w zakładce "Rekrutacja" na tej stronie internetowej. Na wnioskach o przyjęcie dziecka wymagane będą podpisy obojga rodziców (opiekunów prawnych).

Uwaga – należy przestrzegać podanych terminów!

Najważniejsze terminy dla kandydatów do oddziału przedszkolnego „0” 2023/2024

22.02 – 09.03.2023 r.

składanie wniosków

20.03.2023 r.