Kawiarenka Świętego Mikołaja

Długo wyczekiwanym przez całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach wydarzeniem była Kawiarenka Świętego Mikołaja - odbywające się 6 grudnia mikołajkowe spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli, którego celem - oprócz dobrej zabawy i wejścia w atmosferę świąt Bożego Narodzenia - było zebranie funduszy na zakup szkolnego wyposażenia wskazanego przez Radę Rodziców. Tegoroczna Kawiarenka Świętego Mikołaja była drugą odsłoną imprezy - pierwsza miała miejsce w 2019 roku i okazała się wielkim sukcesem scalającym całą szkolną społeczność. Tradycyjnie licytacjom i wyprzedaży świątecznych gadżetów i zabawek towarzyszyły bożonarodzeniowe warsztaty - sala gimnastyczna szkoły, gdzie odbywało się wydarzenie, zdołała pomieścić aż siedem kącików, gdzie pod kierunkiem nauczycielek SP3 dzieci i rodzice zajmowali się wyrabianiem papierowych girland, mikołajowych kolorowanek, świątecznych skarpet, łańcuchów choinkowych, ozdób na choinkę, gwiazdek i kartek świątecznych. Warsztaty cieszyły się wielkim powodzeniem i przeżywały prawdziwe oblężenie przez cały czas trwania imprezy. W pierwszej części mikołajkowej kawiarenki dominowały atrakcje muzyczne: minikoncert dał rockowy zespół "Fobia" złożony z przyjaciół Beniamina Nowackiego, ucznia naszej szkoły i frontamana grupy, z kolędowym repertuarem wystąpił szkolny chór SP3 pod kierownictwem p. Urszuli Malinowskiej, indywidualne popisy instrumentalne i wokalne zaprezentowali również uczniowie szkoły.

W drugiej części wydarzenia uwaga wszystkich skupiła się na licytacjach świątecznych gadżetów przygotowanych przez rodziców. Imponujące wykonaniem mikołajkowe krasnale, kunsztowne świąteczne stroiki, poduszki i inne bożonarodzeniowe ozdoby rozpaliły świąteczne pragnienia dzieci i rodziców i bardzo szybko znalazły nabywców licytujących niemałe nieraz kwoty za oryginalnego tekstylnego krasnala, poduchę czy ozdobny stroik. Licytację z wielką wprawą i humorem prowadziły panie Katarzyna Łęczycka i Marzena Dziubek. Oprócz tego konto Rady Rodziców można było zasilić, dokonując za symboliczną kwotę zakupu świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów SP3 na stoiskach ustawionych wzdłuż jednej ze ścian, a także wrzucając monetę do kubka Świętego Mikołaja za możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sympatycznym świętym, czy składając datek za przyjemność skosztowania ogromnej różnorodności doskonałych wypieków serwowanych przez mamy. Imprezę zakończyło losowanie nagród dodatkowych wśród wszystkich darczyńców Rady Rodziców, którzy podczas imprezy dokonali mikołajkowych zakupów w "Trójce".

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzezinach serdecznie dziękuje szczególnie zaangażowanym mamom za przygotowanie na licytację ręcznie wykonanych pięknych skrzatów i poduszek, stroików świątecznych, za dekoracyjne choinki, za wspaniałą ściankę zdobiącą fotel Mikołaja, a także wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w przygotowaniu tegorocznej Kawiarenki Świętego Mikołaja - za niezliczone ciasta, prezenty na kiermasz, dekorowanie sali i udział w imprezie. Podziękowania należą się także zespołowi Fobia, chórowi szkolnemu oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

Do obejrzenia pełnej galerii zdjęć zapraszamy na profil FB naszej szkoły