Klasa 8B na krańcach... Polski
W minionym tygodniu klasa 8B wybrała się wraz z wychowawcą i opiekunami na trzydniową wycieczkę na północny kraniec Polski, czyli na przylądek Rozewie, do Jastrzębiej Góry, Redy i Helu. Już pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce, czyli Gwiazdę Północy na Rozewiu, a także położoną w pobliżu latarnię morską, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich oraz Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie. Po ulokowaniu w ośrodku w Ostrowie, wybraliśmy się na piękną i zupełnie pustą plażę, gdzie bardzo serdecznie i osobiście przywitaliśmy się z morzem. Ponieważ ośrodek był wyposażony w trawiaste boisko do piłki nożnej i boisko do siatkówki plażowej, z zapałem oddaliśmy się rozgrywkom sportowym aż do chwili, kiedy nie można było już zobaczyć piłki.
Drugiego dnia od rana udaliśmy się do Gdyni Redy, aby przez wiele godzin oddawać się wodnym uciechom w Aquaparku Reda. Po powrocie ponownie z pasją rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i siatkowej na urokliwych boiskach wśród sosen, a wieczorem właściciele ośrodka przygotowali dla nas ognisko z kiełbaskami w pięknej, zadaszonej altanie z wielkim paleniskiem. Miłośnicy piłki nożnej zasiedli (a w zasadzie położyli się) w wielkiej sali gimnastycznej wyłożonej piankową matą, aby na ogromnym telewizorze obejrzeć inaugurację mundialu.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem eksplorowania innych krańców naszego kraju, a mianowicie półwyspu helskiego i słynnego na całą Polskę fokarium, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi materiałami edukacyjnymi opisującymi zwyczaje bałtyckich fok, aż wreszcie także i z samymi mieszkańcami fokarium – czterema uroczymi bałtyckimi fokami, które podczas karmienia robiły wszystko, aby zabawić widzów i zadowolić swoich opiekunów. Ostatnie godziny nad Bałtykiem spędziliśmy, spacerując po nadmorskich uliczkach miasta Hel i polując na interesujące pamiątki z nadmorskiej wyprawy dla naszych bliskich, po czym pełni wrażeń, przyjemnie zmęczeni i zadowoleni ruszyliśmy w podróż powrotną.
