Wigilie klasowe i jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W salach i na szkolnych korytarzach błyszczą pięknie ozdobione choinki, w oknach pojawiają się zimowe i świąteczne dekoracje. Wszyscy stają się jakby lepsi, milsi, cieszą się ze zbliżających się ferii świątecznych i oczywiście z przeżywania świąt w rodzinach. Szkoła to też ogromna rodzina, dlatego tym bardziej cieszymy się, że ten rok szkolny okazał się dla nas łaskawszy niż poprzedni i uczniowie wraz z wychowawczyniami mieli możliwość spotkania się na klasowych wigiliach. Okazuje się, że nic nie jest w stanie zastąpić spotkania na żywo. Wszystkie klasy I-VII wigilie miały w piątek 17 grudnia, a nasi najmłodsi świętowali w środę 22 grudnia.

Zerówka miała zorganizowane warsztaty dekorowania pierników, jedna z klas trzecich miała także okazję przypomnieć sobie, jak wyglądały Święta w Bullerbyn, zapoznając się ze  słuchowiskiem pt. Święta w Bullerbyn. Nasi siódmoklasiści, jak co roku, podarowali sobie własnoręcznie wykonane upominki. W niektórych klasach śpiew kolęd odbywał się przy akompaniamencie naszych uzdolnionych muzycznie uczniów. Nie zapomnieliśmy również o nieobecnych koleżankach i kolegach, którzy musieli pozostać w domu, dlatego w czasie niektórych spotkań wigilijnych towarzyszyli nam poprzez platformę MS Teams.

I choć każda klasa świętowała nieco inaczej, to najważniejsze było to, że mogli być razem w tym magicznym czasie.

Dzięki p. Mirosławie Lechowskiej i p. Urszuli Malinowskiej wszystkie klasy mogły obejrzeć jasełka, bez których trudno wyobrazić sobie ten świąteczny czas. Wiele trudu i wysiłku  włożyli uczniowie i nauczyciele w nagranie tego tradycyjnego przedstawienia, ale opłacało się, bo efekt jest wspaniały. Zapraszamy do obejrzenia, klikając w link poniżej.

JASEŁKA

WIGILIA W ZERÓWCE

WIGILIA W KLASIE IA

WIGILIA W KLASIE IB

Poza zdjęciami pani wychowawczyni przygotowała pamiątkowy filmik, do którego obejrzenia gorąco zapraszamy. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

WIGILIA W KLASIE IIA

WIGILIA W KLASIE IIB

WIGILIA W KLASIE IIIA

WIGILIA W KLASIE IIIB

WIGILIA W KLASIE IVA

Sabinka przyniosła gitarę i przepięknie akompaniowała przy kolędach, co można zobaczyć, klikając w link poniżej.

WIGILIA W KLASIE IVB

WIGILIA W KLASIE VA